مجله اینترنتی ایرانه روز - سرگرمی و آموزشی

posts

tags


خبرهايي خوش براي بازنشستگان نيروهاي مسلح

ایرنا: سردار حسین دقیقی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران افزود: سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) به عنوان سازمان وابسته به وزارت دفاع بزرگترین سازمان خدماتی در ح …

 

 

ایرنا: سردار حسین دقیقی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران

 

افزود: سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) به عنوان سازمان وابسته به وزارت دفاع بزرگترین سازمان خدماتی در حوزه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به شمار می رود.

وی گفت:این سازمان به بیش از5 میلیون نفر درحوزه های بازنشستگی ، درمانی و بیمه، خدمات ارایه می كند كه جامعه هدف آن نیز شامل شاغلین نیروهای مسلح، بازنشستگان، سربازان و افراد تحت تكفل آنها است.

مدیرعامل ساتا با بیان این كه خدمات این سازمان به جامعه هدف در محورهای مختلف و با توجه به سیاست های ابلاغی وزارت دفاع ارایه می شود، گفت: ساتا در بخش خدمات درمانی حدود 5 میلیون نفر را تحت پوشش دارد كه ارایه خدمات بستری در مراكز درمانی طرف قرارداد، كاملا رایگان است.

 

* پرداخت مابقی مطالبات بازنشستگان نیروهای مسلح

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در ادامه به پرداخت مابقی مطالبات معوقه بازنشستگان نیروهای مسلح اشاره كرد و گفت: تاكنون 550 میلیارد تومان از این مطالبات كه بابت مطالبات معوقه یك ساله قانون خدمات كشوری است، طی چهار ماه و در چهار قسط همراه با حقوق بازنشستگان واجدین شرایط به آنها پرداخت شده است.

سردار دقیقی با بیان این كه 490 هزار نفر از بازنشستگان نیروهای مسلح واجد شرایط دریافت این معوقات هستند افزود: مابقی مطالبات بازنشستگان در قالب سهام شركت‌های پتروشیمی سود ده به این عزیزان پرداخت و با آنها تسویه حساب می شود.

 

* مطالبات پاداش قبل از 79 بازنشستگان نیز به صورت سهام و یا نقدی قابل پرداخت است

وی با بیان این كه مابقی مطالبات بازنشستگان به صورت سهام و یا نقدی قابل پرداخت است اظهارداشت: براساس این طرح آن گروه از بازنشستگانی كه بخواهند مطالبات خود را به صورت نقدی دریافت كنند می توانند با مراجعه به شعب منتخب بانك هایی كه بعدا معرفی می شوند، مطالبات خود را به صورت نقدی دریافت كنند.

سردار دقیقی یادآور شد:بازنشستگان نیروهای مسلح با دریافت سهام كه متعاقب آن سود سهام نیز دریافت خواهند كرد می توانند پشتوانه مناسبی برای آینده خود و خانواده هایشان فراهم كنند.

وی با بیان این كه سازمان تامین اجتماعی تاكنون 307 میلیارد تومان نیز بابت پاداش معوقه بازنشستگان پرداخت كرده است، گفت: پاداش قبل از سال 1379 به بازنشستگان نیروهای مسلح تعلق می گیرد كه قسط نهایی آن نیز به شرحی كه توضیح داده شد یعنی در قالب سهام و یا به صورت نقدی به آنها پرداخت و تسویه حساب می شود.

 

* بیش از یك هزار میلیارد تومان سهام به بازنشستگان نیروهای مسلح پرداخت می شود

سردار دقیقی میزان سهامی كه به بازنشستگان نیروهای مسلح بابت باقیمانده مطالبات آنها پرداخت می شود را حدود یك هزار و 200 میلیارد تومان عنوان كرد و افزود: میانگین پرداخت سهام به هر فرد بابت دو فقره مطالبات آنها (پاداش قبل از سال 1379 و معوقات یك ساله اول قانون خدمات كشوری) حدود سه میلیون تومان است.

 

* افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح اجرا شد

مدیرعامل ساتا درباره افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح در سال جاری نیز گفت: این افزایش از تیرماه امسال در حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح لحاظ شد.

سردار دقیقی اظهارداشت: معوقات سه ماهه اول ناشی از این افزایش نیز به بازنشستگان نیروهای مسلح پرداخت شده است.

وی بار مالی ناشی از اجرای این طرح را برای چهار ماه اول سال جاری 170 میلیارد تومان عنوان كرد.

وی همچنین در خصوص میزان افزایش حقوق بازنشستگان برای سال آینده نیز یادآور شد كه این افزایش هرساله از سوی هیات وزیران تعیین و در بودجه سالانه كشور لحاظ می شود كه پس از تصویب نهایی و ابلاغ به این سازمان، به بازنشستگان نیروهای مسلح پرداخت می شود.

 

* صدور كارت هوشمند منزلت بازنشستگان

سردار دقیقی در ادامه به تلاشهای سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در مكانیزه كردن فعالیت های این سازمان اشاره كرد و اظهار داشت: به همین منظور طراحی و صدور كارت های هوشمند منزلت ویژه بازنشستگان نیروهای مسلح یا " ساتا كارت" انجام شده است.

وی گفت: با اجرای این طرح بازنشستگان می توانند ضمن دریافت ساتا كارت كه به منزله كارت شناسایی هوشمند آنان نیز محسوب می شود، حقوق ماهانه خود را از طریق شبكه بانكی( شتاب ) دریافت كرده و همچنین می توانند خدمات مصرفی را از بیش از 30 هزار فروشگاه در سراسر كشور دریافت كنند.

به گفته مدیرعامل ساتا، این طرح هم اینك به صورت پایلوت و آزمایشی در استان البرز آغاز شده كه قرار است جشن موفقیت این طرح ماه جاری در این استان برگزار شود.

وی افزود: اجرای پایلوت این طرح در استان فارس نیز بزودی آغاز می شود كه پس از كسب موفقیت نهایی، این طرح از سال آینده (1391) در سراسر كشور به اجرا در می آید.

سردار دقیقی ادامه داد: بازنشستگان نیروهای مسلح می توانند با این كارت، خدمات دیگری از جمله خدمات مسافرتی، مصرفی، درمانی و بیمه ای را نیز دریافت كنند.

 

* بررسی تسری بیمه عمر و حوادث از شاغلین به بازنشستگان

مدیرعامل ساتا درباره تسری بیمه عمر و حوادث شاغلین به بازنشستگان و خانواده های آنان به عنوان طرح در دست بررسی این سازمان نام برد و گفت:بر اساس این طرح بازنشستگان نیروهای مسلح و خانواده های آنها بدون درنظر گرفتن سقف سنی، بیمه عمر و حوادث می شوند.

وی اظهارداشت: با توجه به افزایش پوشش بیمه ای و توسعه بیمه، برای كاهش ریسك و افزایش خدمات به جامعه هدف (شاغلین، بازنشستگان و سربازان و خانواده های آنها) 300 دفتر نمایندگی بیمه در سال جاری در سراسر كشور راه اندازی می شود.

 

** حمایت از بیماران صعب العلاج

سردار دقیقی با بیان اینكه اكنون حدود 22 هزار بیمار صعب العلاج تحت پوشش خدمات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح قرار دارند، افزود: در سال جاری حدود 50 میلیارد تومان صرف رسیدگی به این بیماران می شود كه از این میزان 2.5 میلیارد تومان آن بابت هزینه داروی این بیماران درنظر گرفته شده است.

 

** 900 میلیارد تومان هزینه درمان جامعه هدف سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در پاسخ به سوالی درباره هزینه درمان جامعه هدف این سازمان در سال جاری گفت: 900 میلیارد تومان در این راستا در نظر گرفته شده كه 600 میلیارد تومان از این مبلغ در بیمه اولیه و 300 میلیارد تومان نیز در بیمه مكمل برای این منظور هزینه خواهد شد.

سردار دقیقی افزود: تعداد مراكز درمانی كه كار ارایه خدمات درمانی به جامعه هدف ساتا را بر عهده دارند در سال جاری به 38 هزار مركز رسیده است كه ازاین تعداد 800 بیمارستان ومابقی درقالب درمانگاه‌ها، مراكز درمانی، پزشكان، آزمایشگاه، رادیولوژی و داروخانه به ارایه خدمات درمانی مشغول هستند.

 

* اختصاص 42 میلیارد تومان به توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح

مدیرعامل ساتا در ادامه از تلاش این سازمان با هدف تحقق تدابیر وزیر دفاع برای توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح سخن گفت و افزود: در سال جاری 42 میلیارد تومان برای این امر درنظر گرفته شده است.

وی افزود: این مبلغ برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری بازنشستگان نیروهای مسلح و راه اندازی تعاونی های توانمند سازی بازنشستگان درنظر گرفته شده كه اگر بتوانیم از تسهیلات بانكی و همچنین منابع در اختیار وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعی بهره گیری كنیم، میزان تسهیلات پرداختی برای توانمندسازی این عزیزان تا پایان امسال دو برابر می شود.

سردار دقیقی همچنین اظهارداشت: در راستای اجرای طرح توانمندسازی بازنشستگان نیروهای مسلح، تاكنون بالغ بر 150 شركت تعاونی و سهامی با مشاركت بازنشستگان تشكیل شده است.

سردار دقیقی افزود:بیش از 50 هزارنفر از بازنشستگان نیروهای مسلح عضو و یا سهامدار این شركت ها هستند و با آنها همكاری دارند.

وی یادآور شد: سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح درنظر دارد در راستای توانمند سازی بازنشستگان نیروهای مسلح علاوه بر این یك سری سهام پتروشیمی نیز به آنها واگذار كند كه تعداد سهام و زمان واگذاری آن متعاقبا اعلام می شود.

 

* حدود 12 هزار واحد مسكونی ویژه بازنشستگان نیروهای مسلح در حال ساخت است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در خصوص مسكن بازنشستگان لشكری نیز گفت: اكنون 11 هزار و 900 واحد مسكونی ویژه بازنشستگان نیروهای مسلح در سراسر كشور در حال ساخت داریم.

سردار دقیقی خاطرنشان كرد: این واحدهای مسكونی در قالب 50 پروژه در دست ساخت است كه به بازنشستگان عضو صندوق مسكن بازنشستگان نیروهای مسلح كه فاقد واحد مسكونی هستند تعلق می گیرد.

وی افزود: در زمان حاضر 16 هزار و 432 نفر از بازنشستگان نیروهای مسلح عضو صندوق مسكن هستند و در تلاش هستیم تا بتوانیم زمینه صاحبخانه شدن آنها را فراهم كنیم.

سردار دقیقی با اشاره به پرداخت تسهیلات مسكن به بازنشستگان نیروهای مسلح نیز گفت كه برای این منظور در سال جاری پرداخت 50 میلیارد تومان به بازنشستگان را در دستور كار داریم كه از منابع محتلف از جمله منابع مسكن مهر و سایر منابع به متقاضیان واجد شرایط پرداخت می شود.

 

* واگذاری حدود 20 هزار دستگاه خودرو از طریق لیزینگ

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در ادامه به خدمات ارایه شده از سوی این سازمان به بازنشستگان نیروهای مسلح اشاره كرد و گفت: طی دو سال گذشته حدود 20 هزار دستگاه انواع خودرو به صورت لیزینگ به بازنشستگان نیروهای مسلح واگذار شده است.

سردار دقیقی با اشاره به استقبال خوب بازنشستگان نیروهای مسلح از این طرح گفت : نرخ پایین سود واگذاری خودرو به بازنشستگان نیروهای مسلح از طریق لیزینگ، واگذاری سند بلافاصله پس از خرید و بدون ضمانت از مزیت های اجرای این طرح برای بازنشستگان نیروهای مسلح است.

وی یادآور شد: ضمانت خرید خودرو از طریق لیزینگ بر عهده سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح است و برای خریدار نیز این امكان وجود دارد كه در زمان نیاز، خودرو خریداری شده را براحتی واگذار كند.

 

* اعزام سالانه حدود 50 هزار نفر از بازنشستگان نیروهای مسلح به مشهد مقدس

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با بیان اینكه ساتا توجه ویژه ای نیز به مسایل فرهنگی بازنشستگان و خانواده های آنان دارد، گفت: در این زمینه سالانه حدود 50 هزار نفر از بازنشستگان نیروهای مسلح به همراه خانواده هایشان به مشهد مقدس اعزام می شوند.

وی افزود: اعزام بازنشستگان نیروهای مسلح به سفرهای زیارتی از طریق موسسه سروش منزلت كه توسط سازمان برای اجرای برنامه های فرهنگی تاسیس شده است، انجام می شود.

سردار دقیقی اظهارداشت: دیدار با بازنشستگان نیروهای مسلح و خانواده های آنان از دیگر

فعالیت های فرهنگی سالانه ساتا است كه سال جاری در قالب این برنامه با 10 هزار نفر از بازنشستگان دیدار انجام می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح ، برگزاری همایش ‌های تخصصی، صنفی، رسته ای در زمینه های مختلف را از جمله برنامه های فرهنگی این سازمان برای بازنشستگان نیروهای مسلح عنوان كرد و افزود: سالانه حدود 90 هزار نفر از بازنشستگان در این همایش ها شركت می كنند.

سردار دقیقی یادآور شد:همایش اساتید دانشگاهی، همایش مدرسین قرآن، همایش زنان بازنشسته نیروهای مسلح و همایش فرماندهان دفاع مقدس از جمله برنامه های ویژه بازنشستگان نیروهای مسلح است كه طی سال گذشته برگزار و با استقبال گسترده بازنشستگان روبه رو شد.

 

* طرح اعسارزدایی

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح از طرح اعسار زدایی بازنشستگان نیروهای مسلح به عنوان یكی دیگر از طرح‌های مصوب وزارت دفاع و در راستای حمایت و امداد بازنشستگان نیازمند یاد كرد.

سردار دقیقی گفت: در این راستا هفت گروه هدف از جمله فرزندان معلول بازنشستگان، زنان بی سرپرست، سالمندان نیازمند نگهداری در آسایشگاه ها ، زندانیان و محكومین معسر (زندانیان غیركیفری) مورد رسیدگی قرار می گیرند.

وی افزود: برای اجرای طرح اعسار زدایی بازنشستگان نیروهای مسلح و در راستای اجرای تدابیر وزیر دفاع در سال جاری 38 میلیارد تومان درنظر گرفته شده است.

 

 

منبع : سیمرغ

*********************************************************

     ماساژ برای جوانی نشاط و زیبایی

"آموزش شیاتسو تایلندی "
یک مجموعه بی نظیر برای آموزش نحوه ماساژ دادن خود برای رسیدن به سلامت و نشاط کامل بدون  استفاده  از دارو و یا روشهای مضر.
کسب آرامش و نشاط با روشهای جادویی ماساژ
شیانسو علم کهن ژاپنی که با جنبه های علمی  تقویت  شده است می تواند جوانی و سلامت را برای شما به ارمغان بیاورد
شامل :
مجموعه اصول درمان درد عضلات ، ماساژ دادن، درمان بیماری با  فشار دادن نقاط خاصی از بدن، آشنایی با نقاط متناظر با بیماریهای مختلف  مانند آرتروز ، خستگی، سرگیجه، درد زانو و ... به فارسی قابل استفاده در کامپیوتر و
VCD

تعداد : 5 سی دی ( VCD )       قیمت : 19000 تومان

"آموزش شیاتسو تایلندی "

یا همان ماساژ تایلندی
مجموعه اصول درمان دردعضلات بوسیله ماساژ .  رفع خستگی و درمان بیماری های از طریق ماساژ با فشار نقاط خاصی از بدن باآموزش تکنیکهای ژاپنی و تایلندی شیاتسو
شیاتسو به عنوان یکی از ماساژهای معروف به شمار می رود که تمام مزایای آن از طریق علمی به اثبات رسیده اند.
این ماساژ برای دنیای سخت کاری امروز گزینه  خوبی است
فواید: این ماساژ سیستم دفاعی بدن راتقویت می کند وشمارادمقابل کمردرد، سردرد، آسم وخشکی ستون فقرات نجات می دهد.
علم ثابت کرده که ماساژباعث ازبین رفتن استرس شده وسلامت بدن را افزایش میدهد،بعلاوه هنگامیکه کسی شماراماساژمیدهداحساس فوق العاده ای به شما دست می دهد.براساس درمان ازطریق مالش ماهیچه هاواستخوانها
این عمل شما را ازشرفارواسترس ذهنی وماهیچه ای خلاص می  کند،بدن رامتعادل می کند دردواسترس راازشمادورنگه می دارد.
آشنایی با نقاط متناظربابیماریهای مختلف مانند  دردهای آرتروز- خستگی - سرگیجه، دردزانو 
و . . .

تعداد : 5 سی دی ( VCD )       قیمت : 19000 تومان

در این مجموعه بی نظیر ، با کمک ماساژ درمانی می توانید به موفقیت های زیر دست یابید :

طراوت و شادابی پوست !

رفع خشکی پوست !

رفع همیشگی جوشهای پوستی و رفع ریزش مو !

رفع سرما خوردگی !

درمان آسم !

رفع آلرژی و خارش های فصلی !

آبریزش و گرفتگی بینی !

عطسه !

رفع درد دندان و التهاب لثه !

رفع سوء هاضمه ، یبوست ، اسهال ، دل درد !

رفع خستگی چشم ، تاری دید ، ضعف بینایی !

رفع سر گیجه ، سر درد و میگرن !

رفع بی خوابی ، افسردگی !

درمان تپش قلب ، گرفتگی گردن ، هموروئید ، ورم مفاصل ، وزوز گوش ، دیابت ، کمر درد ، نا توانی در کنترل ادرار !

لاغری و کم وزنی ، کنترل و کاهش اشتها !

درمان قطعی فشار خون !

و . . .

کسانی  که یک دوره کامل ماساژ شیاتسو را طی می کنند آنقدر راحت و آسوده می شوند که برای تکرار ماساژ حاضر به پرداخت هر هزینه ای هستند. به همین دلیل ماساژورهای متخصص در علم شیاتسو در کشورهای خاور دور از حقوق بسیار بالایی برخوردارند و کلینیک ها ی خاصی را برای این امر برپا ساخته اند.
یک فرصت شغلی مناسب جهت اشتغال به کاردرهتلها ، استخرها،و مکانهای دیگر
 

 این مجموعه شامل 5 سی دی تصویری است  که می توانی با کلیک بر روی لینک خرید زیر این مجموعه را تهیه نمائید .

تعداد : 5 سی دی ( VCD )       قیمت : 19000 تومان

اطلاعات بیشتر در سایت

www.kiancenter.ir

***********************************************

 

 

 

پربازدیدترین مطالب روز
  پربازدیدترین مطالب هفته
   پربازدیدترین مطالب ماه
    پربازدیدترین مطالب سال
    rss Copyright © 2009 IraneRooz.Com, All Rights Reserved, Programmed And Designed By

    FaDesign.ir

    , Powered By Persian Fun Portal