پرتال فرهنگی ، سرگرمی ایرانه روز

posts

tags


بیش از 100 قطعه تواشیح شاد عید فطر پخش می‌شود

مدیر اداره کل نغمات آیینی با اعلام برنامه‌های این اداره در ماه رمضان تاکید کرد برای عید فطر بیش از 100 قطعه تواشیح شاد برای پخش در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی دهقان‌نیری، مدیر اداره کل نغمات آیینی در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: وظیفه این اداره تولید برنامه‌های بدون ساز است که از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی پخش می‌شود، البته در برنامه‌های تلویزیونی متنی هم نوشته و پخش می‌شود.

وی در ادامه افزود: واحد تامین این اداره کل مناجات آوازی در بیش از 50 قطعه با صدای محسن حسن‌زاده، مناجات با خدا بیش از 25 قطعه با صدای ارضی، خلج، سلحشور، نجوا با امام زمان (عج) بیش از 15 قطعه با صدای ارضی، میرداماد، سماواتی، طاهری و حدادیان، دعای افتتاح و ویژه دهه محرم حدود 10 قطعه با صدای ارضی و حدادیان، ادعیه "دعای روز" به تعداد دو لوح فشرده با صدای مرحوم آیت‌الله خاتمی، گروه ولایت، گروه و الغدیر قم آماده کرده است.

دهقان‌نیری در ادامه افزود: از دیگر فعالیت‌های واحد تامینی عبارت است زمزمه بیش از 10 قطعه با صدای ارضی و حدادیان، کلام دعا بیش از 10 قطعه با صدای آیات عظام شهید مدنی، شهید بهشتی و ...، فراز سخن بیش از 10 قطعه با صدای ائمه جمعه تهران و آیت‌الله جوادی آملی، تواشیح "مدح پیامبر (ص)" بیش از 10 قطعه، تواشیح شاد بیش از 100 قطعه ویژه عید فطر و قطعات مناسبتی با نام ثنای سنای 13 و 14 که شامل 50 قطعه است ویژه میلاد امام حسن (ع) و شهادت امیرالمومنین (ع).

مدیر اداره کل نغمات آیینی اشاره کرد: همچنین واحد تولید آثار مختلفی تهیه کرده است. مناجات آواز عرفانی در دو لوح فشرده و بیش از 15 قطعه از وکیلی منش و پیروی، ذکر جمیل در یک لوح فشرده شامل هفت تا ده قطعه توسط گروه‌های طوبی و محراب، صلوات در یک لوح فشرده، جمع خوانی قرآن، ابتهال با صدای حسن خانچی، مداحی در دو لوح فشرده با موضوع شهادت امیر المومنین (ع) با صدای احمدوند و تهرانی و سحوری خوانی در دو لوح فشرده با صدای موسوی واعظ، کریم خانی و سلیم موذن‌زاده تهیه شده است.

 

منبع : خبرگزاری مهر

 
 

 

 

 

 

پربازدیدترین مطالب روز
  پربازدیدترین مطالب هفته
  پربازدیدترین مطالب ماه
  پربازدیدترین مطالب سال
  rss Copyright © 2009 IraneRooz.Com, All Rights Reserved, Programmed And Designed By

  FaDesign.ir

  , Powered By Persian Fun Portal