پرتال فرهنگی ، تفریحی ، آموزشی و سرگرمی ایرانه روز

posts

tags

جدیدترین مطالب سایت
محبوب ترین مطالب 48 ساعت گذشته

پوکی استخوان و آرتروز علت کمر درد در سنین بالا

استادیار گروه نورولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بروز کمر درد در سنین بالا را مربوط به تغییرات ستون فقرات در اثر پوکی استخوان، آرتروز و داشتن مشاغل سخت در دوران کاری دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حسینعلی قلیچ نیا عمرانی افزود: برای پیشگیری از کمردرد باید ازبلند کردن اجسام سنگین و غیر متعارف به طور غیر اصولی اجتناب کرد.

وی با بیان اینکه احتمال بروز کمردرد در تمام سنین عمر یعنی جوانی، میانسالی و کهنسالی وجود دارد اظهار داشت: این عارضه در مراحل اولیه معمولاً با ورزش و حرکات فیزیوتراپی و استراحت بهبود می یابد.

این متخصص بیماریهای مغز و اعصاب افزود: کمر درد در سنین بالا بیشتر به دلیل تغییرات ستون فقرات در اثر پوکی استخوان ، آرتروز و داشتن مشاغل سخت در دوران کاری ایجاد می شود و در جوانان که بیشتر به علت اسپاسم های عضلانی در ناحیه کمر است، در اثر ورزشهای سنگین و یا حرکات ناصحیح و غیر اصولی اتفاق می افتد.

وی ادامه داد: دیسک معمولا در نقاطی از بدن که بیشترین حرکات مهره در آن نقاط وجود دارد مانند لوله های حرکتی گردن و کمر اتفاق می افتد این مسئله بین مهره ششم و هفتم گردنی و بین مهره چهارم و پنجم کمری شایعتر است.

قلیچ نیا یادآور شد: علائم دیسکوپاتی غالباً به شکل درد تیر کشنده و گاهی به شکل حالت برق گرفتگی یا احساس گزگز در مسیر اعصاب مربوطه و هم چنین اختلال حس درد و حرارت در نواحی مربوطه است که در زمینه درمان بیماریهای دیسک گردنی و کمری استراحت، انجام حرکات ورزشی مناسب، آب درمانی، درمانهای طبی و فیزیوتراپی و رعایت مسائل بهداشتی در ارتباط با حرکات اثر بخش خواهد بود.

استاد گروه نورولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه تاکید کرد: در صورتیکه بیرون زدگی دیسک با درمانهای طبی و استراحت بهبود نیابد و باعث اختلال در کارهای روزمره بیمار شود و در معاینه علائم عصبی لازم وجود داشته باشد با صلاحدید متخصص مغز و اعصاب یا جراح اعصاب عمل جراحی دیسک را می توان انجام داد.

 

منبع : خبرگزاری مهر

*******************************************

پیشنهاد ایرانه روز به شما بیننده گرامی

جديدترين ايروبيک و تناسب اندام 2014

محصول آبان 93

این آموزش توسط بسیاری از مربیان این رشته ورزشی استفاده شده

این مجموعه برای کسانی که قصد خوش اندام شدن را دارند پیشنهاد می شود

مجموعه استثنایی آموزش ایروبیک برای علاقه مندان این رشته و کسانی که به فکر زیبایی و سلامت

 با این رشته ورزشی هستند

قيمت : 17 هزار تومان

مجموعه يک : Aerobic   1   

يروبيک 1 شامل حرکات يروبيک همراه با موسيقي و حرکات تک نفره و گروهي . ورزشهي هوازي بري استقامت بيشتر و تناسب اندام در کل بدن . توسط خانم بياچه به زبان فارسي و با کيفيت بالا

مجموعه دو :  Atomach       

حرکات مخصوص شکم و پهلو . در ين سي دي منحصرآ به حرکاتي پرداخته مي شود که به آب شدن چربي ها در ناحيه شکم ، زير شکم ، پهلو ها و  ورم شکم  مي انجامد . ين سي دي به صورت 100% فارسي مي باشد و توسط خانم بياچه ارائه شده است . کيفيت ين سي دي بالا مي باشد .

مجموعه سه :    Step   

در اين سي دي به حرکات استب و ورزشهي هوازي پرداخته مي شود که در کاهش وزن و استقامت و همچنين تنفس تاثير باليي دارد .  ين سي دي به صورت 100% فارسي مي باشد و توسط خانم بياچه ارائه شده است . کيفيت اين مجموعه بالا مي باشد .

مجموعه چهار : Domblle

حرکات خاص با دمبل بري تقويت عضلات نواحي خاصي از بدن و شکل گيري صحيح و مناسب ترکيب بدن در کنار ديگر مجموعه ها در ين سي دي جمع اوري شده است . ين سي دي به صورت 100% فارسي مي باشد و توسط خانم بياچه ارائه شده است . کيفيت اين سي دي بالا مي باشد .

مجموعه پنج :         Wood

در ين مجموعه کار با چوب و حرکات يروبيک آموزش داده مي شود . چوب يروبيک يک چوب باريک به قطر تقريبي  5 cm و طول نيم متر است . ين سي دي به صورت 100% فارسي مي باشد و توسط خانم بياچه ارائه شده است . کيفيت اين سي دي بالا مي باشد .

 مجموعه شش : Aerobic   2   

يروبيک 2 شامل حرکات يروبيک همراه با موسيقي و حرکات تک نفره و گروهي . ورزشهي هوازي بري استقامت بيشتر و تناسب اندام در کل بدن . توسط خانم بياچه به زبان فارسي و با کيفيت بالا

 کل اين 6 مجموعه بي نظير در قالب 6 بخش به صورت يکجا در یک دی وی دی عرضه مي شود قيمت مجموعه  اسثتنايي فوق تنها 17 هزار تومان مي باشد . اين مجموعه براي  کاهش وزن وتناسب اندام در حال حاضر ، کاملترين مجموعه به شمار مي رود .

قيمت : 17 هزار تومان

اطلاعات بیشتر در لینک زیر :
 

                                 *******************************************

 

                  

 

 

 

پربازدیدترین مطالب روز
  پربازدیدترین مطالب هفته
  پربازدیدترین مطالب ماه
  پربازدیدترین مطالب سال
  rss Copyright © 2009 IraneRooz.Com, All Rights Reserved, Programmed And Designed By

  FaDesign.ir

  , Powered By Persian Fun Portal